Ekonomická stránka obnovitelných zdrojů energie

Hloubáte, zda by se vaše usedlost nedala úsporněji vytápět, nebo výhodněji ohřívat voda? Zejména pokud topíte v domě pevnými palivy, plynem, případně elektřinou, výrazně s touto variantou ušetříte. Moderní obnovitelné zdroje energie jsou výhodné s postojem k peněnzům, jaké za 1 rok naspoříte, především i z toho důvodu, že se definitivně odhodláte k šetrnému využití ekologických zdrojů energie.

Nastupuje inovativní program Nová zelená úsporám

Když zmenšíte ekologické zatížení, můžete na svou rekonstrukci navíc získat dotaci z programu Státní fondu životního prostředí. Program Nová zelená úsporám je vám určitě znám. V tuzemsku program Nová zelená úsporám již několik let běží. Hovoříme o finančních dotacích na obnovitelné energetické zdroje a zároveň o energetické úspory. V rámci tohoto programu si lze pořídit například tepelné čerpadlo nebo fotovoltaické panely. Před zakoupením se ujistěte, jestli dostojíte předpokladům potřebným pro získání podpory z programu Nová zelená úsporám.

Využijte maximálně sluneční energii

V současnosti se často opakuje slovní obrat solární ohřev vody, prostřednictvím něhož můžete ušetřit peníze za energii. Investovat se vyplatí třeba do komplexní solární soupravy ROTEX, soustava je tvořena solárními kolektory a akumulační nádrží s velkým tepelným účinkem. Stoprocentní solární souprava dovede na teplo transformovat dokonce osmdesát procent ze slunce, to je pak skladováno v akumulační nádržce.

Jako na sluneční soustavu, tak snadno získáte i dotace na pořízení fotovoltaického panelu. V ČR je fotovoltaika již běžná, jejím úkolem je přeměna energie ze slunce na energii elektrickou. 100 000 Kč může představovat dotace z úspornému programu Nová zelená úsporám. Panel si můžete zakoupit v jakékoliv hodnotě, záleží už jenom na vás samotných, a na tom, jaký výkon solárního panelu byste si přáli. Doporučované stránky pro nákup jsou Iqenergy.cz, provozovaných společností SPOZE, s.r.o.

4 thoughts on “Ekonomická stránka obnovitelných zdrojů energie

 1. Získejte levnější plyn pro Vaší domácnost. Kolik se společností ENRA s.r.o. můžete ušetřit, zjistíte pokud použijete srovnávací kalkulačku plynu – kalkulačka plynu spočítáte si Vaší úsporu, kalkulačka ENRA Vám napoví, kolik peněz ušetříte.

  Odpovědět

 2. Porovnejte si ceny plynu na trhu , a podle toho si vybírejte dodavatele. Zkuste například společnost ENRA SERVICES . Disponují zajímavým věrnostním a bonusovým programem pro všechny nové i stávající zákazníky.

  Odpovědět

 3. Lepší kurzy než v bance nabízí Směnárna Auraaktiv v Praze 1 . Zde směníte vedle běžných měn i měny netradiční, jako jsou například: emirátský dirham, hongkongský dolar a další valuty, které najdete v kurzovním lístku na webu smenarna-praha-1.cz.

  Odpovědět

 4. Chcete v létě strávit příjemné chvilky při grilování venku? K tomu Vám skvěle poslouží zahradní krb nebo gril. Zahradni krby mohou mít různé podoby. Seznamte se s nimi na webu zahradnikrbyveris.cz.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *